انواع مو

موهای شما از چه نوعی است و چگونه باید آن را حالت دهید؟ آیا شما با انواع مو آشنایی دارید؟ آیا میزان تراکم مو خودتان را می دانید؟

قبل از هرچیز باید به این نکته اشاره کنم که موهای شما از هر نوعی که باشند زیبا هستند به شرطی که بدانید چطور باید آن ها را حالت دهید. موهای شما از هر نوعی که باشد، نازک، ضخیم، بلند، کوتاه، مات، براق، فر، موج دار یا صاف، آنها زیبا و شایسته احترام هستند. الگو و حالت، تخلخل، تراکم و نیازهای حالت دهی موهایتان را بشناسید زیرا به این طریق شما سلامت و زیبایی موهای خود را بهتر حفظ می کنید. شناخت راه های حالت دادن مو ، تراکم مو و نوع مو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

انواع مو را بشناسید !

نوع موی شما اساساً بر اساس الگوی فر موی شما است.

انواع مو

موی صاف

نوع 1

موهای صاف فاقد فر طبیعی هستند. رشته ­ها ممکن است لَخت یا خشن، ضخیم یا نازک باشند. موهای نوع 1 تمایل به چرب شدن دارند.

انواع مو

موی موج دار

نوع 2

حالت طبیعی موهای نوع 2 یک بافت ملایم و نرم و کمی بهم ریخته است. از ریشه مو تا حدود سطح چشم، موهای شما کاملا صاف است و از سطح چشم تا انتها، موجی خفیفی به مو حالت می بخشد.

انواع مو

موی فرفری

نوع 3

فرهای S شکل حلقه های شل ایجاد می کنند. یک نکته مهم در فرم دهی این مدل مو این است که براشینگ این نوع موها می تواند فرمت حلقه های مو را خراب کند و منجر به ایجاد فرم وز شده مو شود.

انواع مو

موی سیم تلفنی

نوع 4

الگوی فر برای موهای نوع 4 یک سیم پیچ S شکل است که می توانید آن را دور یک چوب بپیچید. نوع 4 مو ظریف ترین نوع مو است و شما باید با آن بسیار ملایم باشید.

انواع مو ها بیشتر بر اساس سفتی یا سستی فرها و یا ضخامت مو به زیر مجموعه تقسیم می شوند. پیدا کردن نوع مو ممکن است ساده به نظر برسد، اما مانند اکثر ویژگی های انسانی جزئیات و نکات ریزی دارد.
در بعضی موارد، نوع موهای شما ممکن از ترکیبی از دو یا چند نوع مختلف مو باشد. مثلا موهای شما می تواند از ریشه صاف و از انتها موج دار باشد. نکته اصلی این است که بفهمید هر نوع چه مراقبت ها و توجهاتی نیاز دارد، بنابراین می توانید به خوبی آن را زیبا کنید و سالم نگه دارید.

فولیکول مو چیست؟

در حقیقت فولیکول مو یکی از بخش های مهم پوست بدن انسان و حیوانات است که وظیفه آن ایجاد انواع مو است. فولیکول مو مانند کیسه های لوله ای شکلی هستند که موها در آن ریشه دوانده و سپس به مرور بلندتر شده و سرانجام از پوست سر بیرون می زنند.

به طور کلی رشد موها در چندین مرحله صورت می گیرد:

  1. در ابتدا موها رشد کرده و به مرور بلندتر می شوند (آناژن)
  2. مرحله توقف رشد موها (کاتاژن)
  3.  مرحله آرام شدن یا استراحت موها (تلوژن)

فولیکول مو نقش بسیار مهمی در رشد و شکل موها دارد. در واقع افراد با نژادهای مختلف سیاه، سفید و زردپوست و همچنین نوع موها دارای فولیکول های متفاوت مو هستند.

تاثیر فولیکول بر انواع مو چیست؟

هرچه فولیکول شما بیضی یا نامتقارن تر باشد، موهای شما فریبیشتری پیدا می کند. نوع موهای شما توسط ژنتیک تعیین می شود. شما می توانید الگوی فر خود را با گرما یا مواد شیمیایی تغییر دهید. همچنین ممکن است الگوی فر شما توسط هورمون ها یا داروهایی که مصرف می کنید تا حدودی تغییر کند، اما الگوی اصلی حالت موهای شما در DNA شما است.

موهای شما از هر نوعی که باشد قابلیت حالت پذیری دارد. استفاده از کرم حالت دهنده مو طبیعی علاوه بر حالت پذیری بسیار بالا باعث تقویت و بهبود کیفیت موهای شما نیز می شود.

1 نظر در “انواع مو

  1. blank مریم کریمی گفت:

    مطالب خیلی خوبی دارید ممنون واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.