تراکم مو

تراکم مو و تاثیر تخلخل و چگالی بر روی مو

تراکم مو و تاثیر تخلخل و چگالی بر روی مو

وقتی متخصصان مو در مورد تخلخل و یا تراکم مو صحبت می کنند، منظور آنها توانایی جذب رطوبت توسط مو است. اگر موهای شما بسیار متخلخل است، در لایه سطحی سوراخ های زیادی وجود دارد که کوتیکل نامیده می شود. ممکن است شما به طور طبیعی مویی متخلخل داشته باشید، یا ممکن است فرآوری شیمیایی و گرما باعث متخلخل شدن موهای شما بیش از حد معمول شود.
این سوراخ های موجود در سطح موها باعث می شود که موهای شما رطوبت بیشتری جذب کنند. اگر آب و هوای محل زندگی شما مرطوب باشد، ممکن است موهای خیلی متخلخل موخوره شود. به این دلیل که کوتیکل رطوبت هوا را می گیرد و رطوبت زیاد و عدم اکسیژن رسانی صحیح منجر به موخوره می شود. برای شروع بهتر است نوع موهای خود را بشناسید. به شما پیشنهاد میکنیم مقاله انواع مو منتشر شده در سایت ارگانوفیکس را مطالعه کنید.

موهای متخلخل

خبر خوب این است که موهای متخلخل محصولات مرطوب کننده را نیز به خوبی جذب می کنند. طیف گسترده ای از محصولات، از نرم کننده های مرطوب تا کرم های غنی، می توانند سوراخ ها را بسته و مدیریت موهای شما را آسان کنند. موهایی که کمتر متخلخل هستند، محکم بسته شده اند و تمایل دارند در برابر رطوبت مقاومت کنند، چه این رطوبت محیط باشد و چه فرآیند شیمیایی. برای جلوگیری از تجمع محصولی که می تواند موهای شما را سنگین و کدر کند، هر هفته با یک شامپوی خوب آن ها را بشویید و محصولات سبک تری مانند موس را برای ایجاد حجم انتخاب کنید.
اگر از سشوار استفاده کنید ممکن است متوجه شوید که محصولات بهتر کار می کنند. گرما می تواند کوتیکول محکم را باز کرده و اجازه نفوذ رطوبت را بدهد.

تست تخلخل مو

  • چند رشته از موهای خود را در یک کاسه آب قرار دهید.
  • بعد از چند دقیقه نگاهی بیندازید.
  • موهایی که شناور هستند تخلخل کمی دارند. موهایی که غرق می شوند تخلخل زیادی دارند

تراکم مو

تراکم مو به تعداد موهای سر شما اشاره دارد. اگر نمی توانید پوست سر خود را به وضوح ببینید، احتمالاً موهای متراکمی دارید. اگر می توانید پوست سر خود را حتی بدون جدا شدن موهای خود ببینید، احتمالاً تراکم موی شما کم است.

چگالی موهای شما می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله استرس، هورمون های دوران بارداری یا یائسگی و تغذیه قرار گیرد. محصولات سنگین می توانند موهای کم چگال را صاف کنند. برای افزودن حجم و بلند کردن بدنبال اسپری های بافت و موس های سبک باشید. موهای دارای چگالی بالا می توانند از کرم ها برای افزودن درخشش و کنترل بهره مند شوند.

یکی از مفیدترین کارهایی که می توانید انجام دهید استفاده از شبکه های اجتماعی برای یافتن و پیروی از شخصی است که نوع، تراکم مو و تخلخل موهایش شبیه شماست. محصولی را که توصیه می کنند امتحان کنید. از تکنیک هایی استفاده کنید که برای آنها مفید بوده است. در این صورت در وقت و هزینه خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. بسیاری از روغن های گیاهی مانند روغن آرگان و روغن هسته انار می توانند به سلامت و رشد موهای شما کمک کنند.

تخلخل و تراکم مو: حرف آخر

نوع و تراکم مو همه چیز در مورد الگوی فر موی شما است. موهای نوع 1 صاف هستند. نوع 2 بهتر است موجی توصیف شود. موهای نوع 3 فر، و نوع 4 سیم پیچی است. ممکن است شما در قسمت های مختلف سر خود الگوهای مختلفی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر می توانید به مقاله های انواع مو و یا روش های حالت دادن مو مراجعه نمایید.

برای داشتن موهای سالم، نافذ و مشخص، باید محصولات را آزمایش کنید تا محصولات مناسب موهای شما را پیدا کند. هرچه موهای شما موج دارتر و متخلخل باشد، به احتمال زیاد به مرطوب کننده شدید و منظم برای حفظ سلامت آن نیاز دارید. فراموش نکنید محصولات آرایشی طبیعی بهترین انتخاب برای مراقبت از پوست و موی شما می باشد.

1 نظر در “تراکم مو و تاثیر تخلخل و چگالی بر روی مو

  1. blank مریم کریمی گفت:

    مطلب خیلی خوبی بود ممنونمممم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.