اسیدهای چرب

از نظر علمی اسیدهای چرب نوعی کربوکسیلیک اسید با طول زنجیر آلیفاتیکی بلند هستند که می‌توانند اشباع یا غیراشباع  باشند. بیشتر اسید های چرب، بدون شاخه و شامل تعداد زوج اتم کربن هستند. تعداد این اتم‌ها از ۴ تا ۲۸ عدد است. اسید های چرب به طور معمول در بدن موجودات زنده یافت نمی‌شوند و منبع آنها در سه دسته اصلی استرها یعنی تری‌گلیسیریدها،‌ فسفولیپیدها و کلسترول قرار دارند. 

اسیدهای چرب واحدهای سازنده لیپید و چربی هستند، در واقع زمانی که ما ماده غذایی حاوی لیپید یا چربی مثل شیر، لبنیات، محصولات گوشتی و غیره مصرف می کنیم، برای جذب لازم است تا لیپید در سیستم گوارش ما به اسید چرب شکسته شود تا قدرت جذب و ورود به گردش خون ما را به عنوان یک منبع انرژی و حامل فواید بیشمار، پیدا کند. 

انواع اسیدهای چرب

  1. چربی های اشباع
  2. تک پیوندی غیر اشباع
  3. چند پیوندی غیر اشباع
  4. چربی ترانس

بطور کلی می توان گفت مصرف خوراکی اسید های چرب اشباع و چربی های ترانس تا حدودی مضر و مصرف اسید های چرب اشباع نشده تک پیوندی و چند پیوندی دارای فواید زیادی است. به عنوان مثال اسید چرب امگا-3 ، که نوعی اسید چرب اشباع نشده است دارای خواص ضد التهابی بوده و برای درمان بعضی بیماری ها تجویز می شود. جهت آشنایی با فواید امگا 3 می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

اسیدهای چرب ضروری

برخی از اسید های چرب به دلیل اینکه در بدن توانایی تولید شدن ندارند و حضورشان در بدن ضروری است، اسید های چرب ضروری نامیده می شوند. اسیدهای چرب ضروری شامل موارد زیر می باشند:

  • امگا3 (آلفا لینولنیک اسید یا ALA, آیکوزاپنتائنوئیک اسید یا EPA, دوکوزاهگزائنوئیک اسید یا DHA)
  • امگا6 (لینولئیک اسید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.