ماساژ پوست صورت

ماساژ پوست صورت

شاید بشه گفت که ماساژ صورت و جوانسازی پوست یکی از مهم ترین عوامل حفظ سلامت انواع پوست به شمار میره و لازمه برای انجام اون یک روش صحیح و البته روتین رو استفاده کنیم. در این مقاله قصد داریم به طور کامل به این موضوع بپردازیم. 

امروزه مرطوب کننده ها و سرم ها به قدری پیشرفته هستند که توانایی بهبود سفتی پوست را دارند. اما آیا می دانید ماساژهای خاص صورت می توانند تأثیرات این محصولات خارق العاده را تقویت کنند؟ دستیابی به پوستی سالم و درخشان فقط به این بستگی ندارد که از چه نوع محصولاتی استفاده می شود بلکه بیشتر به نحوه رفتار شما با پوستتان بستگی دارد. برخی از تکنیک ها می توانند تأثیر محصولات آرایشی مورد استفاده شما را افزایش دهند. اینجاست که ماساژ صورت نقش مهم خود را ایفا می کند. ماساژها با فشار دادن پوست و افزایش نفوذ پذیری و جریان خون، تأثیر محصولات آرایشی را تشدید می کنند.

ماساژ پوست و انواع آن

5 حرکت ماساژ اساسی وجود دارد که تأثیر مثبتی روی جوانسازی پوست دارند. “حرکات دست” هدفمند می تواند اثرات مثبت مختلفی بر روی پوست داشته باشد، مانند فعال شدن نقاط طب فشاری، بهبود تخلیه لنفاوی یا افزایش گردش خون در پوست.

در اینجا 5 روش ماساژ سریع و آسان وجود دارد که می تواند به پوست کمک کند و انرژی بخشد، ابتدا سرم یا مرطوب کننده دلخواه را به صورت بمالید.

  1. انگشتان را در وسط چانه قرار داده و آنها را به سمت شقیقه ها بکشید. (3 تا 5 بار یا حداکثر 10 بار تکرار کنید.)
  2. انگشتان را در گوشه های دهان قرار داده و آنها را با یک حرکت رو به بالا به سمت شقیقه ها بکشید. (3 تا 5 بار یا حداکثر 10 بار تکرار کنید.)
  3. در آخر، انگشتان را در دو طرف بینی قرار داده و یک بار دیگر آنها را به سمت شقیقه ها حرکت دهید. (3 تا 5 بار یا حداکثر 10 بار تکرار کنید.)

در مرحاه چهارم انگشتان را در گیجگاه ها قرار دهید و آنها را به سمت بالا و به سمت خط مو بکشید. این مرحله را 5 تا 7 بار تکرار کنید و در آخر، انگشتان را روی پل بینی قرار داده و به آرامی به سمت پیشانی حرکت دهید. این مرحله را 5 تا 7 بار تکرار کنید.

پس از اتمام ماساژ، پوست سفت و روشن تر به نظر می رسد زیرا جریان خون تحریک شده است. یک تمرین کامل برای پوست صورت شما! پیشنهاد میکنیم جهت اثربخشی بیشتر ماساژ از روغن گیاهی طبیعی استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.